ÇAYASAD müzik ve şiiri sahurda buluşturdu
Reklam
Reklam
  • Reklam

ÇAYASAD müzik ve şiiri sahurda buluşturdu

ÇAYASAD, geleneksel sahur etkinliğini bu yıl da gerçekleştirdi.

28 Haziran 2015 - 16:26

İsmet İnönü  İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen etkinliğe Vali Vahdettin Özcan, Jandarma Komutanı  Albay Halil Altıntaş, bazı kurum amirleri ile çok sayıda vatandaş ilgi gösterdi.

 ÇAYASAD Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Aslan derneklerinin kültür ve sanat faaliyetleri yanında gücü nispetinde , bazen gücünün üzerinde etkinlik düzenleme gayretinde olduğunu söyledi.

Aslan, katılımcılara ve gecenin  hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

 Ramazan ayının manevi değeri, dini bilgilerin  de  verildiği  programda ÇAYASAD Türk Tasavvuf Müzikisi sazende ve hanendelerinin tanıtımına geçildi.

Farklı makamlarda müziğin  seslendirildiği  konserde Ramazan, Allah sevgisi işlendi.  Aralarda usta şairler tarafından seslendirilen  şiirlerin renk kattığı gecede Vali Vahdettin Özcan koro şefi  İsmail Çıbıkçı’ya çiçekle teşekkür etti.  Vali Özcan,  Çankırı kapalı bir kutu iken ÇAYASAD tarafından örtünün kaldırıldığını ifade ederek “ Allah onlardan razı olsun !” diye konuştu. Özcan, katılımcıların Ramazan ayını ve yaklaşmakta olan Kadir Gecelerini  kutladı, bayramı da  birlikte kutlama umudunu aktardı.

            Gecenin sonunda katılımcılara çay ve çorbanın da içinde yer aldığı  sahur ikramında bulunuldu.

Bu haber 1447 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
  Çanakkale Savaşında Çankırı izleri
Çanakkale Savaşında Çankırı izleri
Yetişkin gençler sergi açtı
Yetişkin gençler sergi açtı