“Yılmak yok mücadeleye devam”
Reklam
Reklam
  • Reklam

“Yılmak yok mücadeleye devam”

Türk Büro-Sen Çankırı Şube Başkanı Metin Memiş “Memurların tarihinde kara bir gün 1 Temmuz 2014 dür. Çünkü memurlar ilk kez zamsız maaş alıyorlar. Sebep olanlara yuh olsun diyorum” dedi.

15 Temmuz 2014 - 16:24

Türk Büro-Sen Çankırı Şubesi Defterdarlık Binası önünde yaptığı eylemle Temmuz ayında memur maaşlarına enflasyon farkının yansıtılmamasını protesto etti. Eyleme Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Nuh Yalçın, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendika başkanları, üyeler ve Saadet Partisi İl Başkanı Ömer Uzun katıldı.

Memiş burada yaptığı basın açıklamasında, Torba yasa komisyonlarda görüşülürken TBMM komisyonlarında önergeler sunarak yanlışın hiç olmasa birini önlemek adına mücadele ederek, sabahladığını ifade ederek “Yetkili ama etkisiz sendika başkanları, memurları satanlar, Kıbrıs’ta tatil yapıyor. Yuh olsun onlara. Konfederasyonumuzun enflasyon farkı taleplerine Çalışma Bakanı Faruk Çelik ‘memura ek zam verilmesiyle ilgili bir çalışmamız yok, yetkili sendika ile yapılan anlaşma ortada’ diyor. Biz Türk Büro-Sen, Türkiye Kamu-Sen olarak hükümetle anlaşarak memurların emek ve alın terini pazarlayan sözde konfederasyon ve hükümetin tutumunu kınamaya devam edeceğiz. Enflasyon farkı taleplerimizi yıl sonuna kadar çeşitli eylemler yaparak sürdüreceği” dedi.

Memiş konuşmasını “Yılmak yok mücadeleye devam” sözleri ile tamamladı.

Bu haber 42935 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aday listeleri seçim kurullarına teslim edildi
Aday listeleri seçim kurullarına teslim edildi
İş ve güç birliğindeki ÇANPADER   hedef büyüttü
İş ve güç birliğindeki ÇANPADER hedef büyüttü