Alışamayız, alışmamalıyız...
Reklam
Reklam
  • Reklam
İrfan Hoşafcıoğlu

İrfan Hoşafcıoğlu

Alışamayız, alışmamalıyız...

22 Mart 2016 - 06:46

 Çankırı Belediye Gençlik Spor aldığı 5. mağlubiyetle seriyi bozmadı.  Yozgatspor 1959 Spor 6- Çankırı Belediye Gençlik Spor 1.

 Galibiyet, başarı ne kadar alkışa, övgüye değerse, başarısızlık, mağlubiyet de o kadar eleştiriye açık olmalı. 

 Çankırı Belediye Gençliğin ilk yarıda aldığı puan ve puanların, tribünleri coşturup dalgalandırmasının yerini peş peşe yenilgiye bıraktı. O günleri mumla arıyoruz.  Grupta altımızdaki takımlar puan kaybetmese bu gidişle düşme potasına girmemiz işten bile değil.

 Komşu il Karabük süper lig deneyimi olup halen PTT 1. Ligde, Kastamonu 3. Ligde grubunda lider,  Kırıkkale bizim de içinde bulunduğumuz grubun yani BAL Ligi 6. Grup lideri, Çorum 3. Ligde, Kastamonu Belediyesi Kız Hentbol Takımı içte ve yurt dışında tarih yazıyor.  Peki, biz neredeyiz? Grup 8.liğine çakılıp kaldık. Çankırı Belediye Gençlik futbol takımı lige katılmak için voleybol 2. Ligini elinin tersi ile itmedi mi?

 Çankırı’nın futbolda tek temsilcisi Belediye Gençlik Spor’un konumu hiç yakışmıyor.  Hâlbuki bu takım yurt içi ve dışında yaşayan bir milyona yakın kişiyi temsil ediyor. Averaj takımı mı Çankırı’yı temsil edecek?

 Çankırıspor’un 2 ve 3. ligde aldığı yenilgiler karşısında başkan istifaya davet edilip, teknik direktörüne hakaretler yağdırılırken bu gün yenilgiler alkışlanır oldu.   Başkanın istifa etmesi, teknik direktöre hakaret edilmesi çözüm de değil tasvip edilecek durum da değil. Ancak;  spor olur, siyaset olur, ekonomi olur, eğitim olur vb her alanda tepki göstermemek yenilgileri, olumsuzlukları, kayıpları kanıksamak demektir ki, bu da alışkanlık yapar.

Bu yazı 8310 defa okunmuştur .

Son Yazılar