Bugun...


İrfan Hoşafcıoğlu


facebook-paylasGarip Çankırı
Tarih: 13-12-2015 16:56:00 Güncelleme: 13-12-2015 16:56:00


Çankırı’nın  ekonomi, spor , sağlık, kültür, sanat vb alanlarda söz sahibi olması ekip  ruhu ile  çok çalışarak mümkün. Tek atla yarış olmaz...   

31 ülkeden turizmcinin bir araya geldiği, bu yıl 9’uncusu düzenlenen İzmir Travel Turkey Fuarı’na Çankırı,  Sinop ve Kastamonu KUZKA organizasyonunda katıldı.  Amaç  il ve ilçe turizmine katkı sağlamak.

Kastamonu’nun  bu işi sıkı tutarak bir adım önde olduğu duyumlarını alıyoruz.  8. İzmir Travel Turkey’in meyvelerini alan  Kastamonu  günler öncesi  toplantı üstüne  toplantı yaparak 9. ya  hazırlandı.

 Gazetelerden öğrendiğimize göre  fuar açılışına,    Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın’ın yanı sıra; Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Taşköprü Tosya, İhsangazi, Pınarbaşı, Daday belediye başkanları , Kastamonu İGM Başkanı, K ATSO  Başkanı, KESOB  Başkanı , İGM Üyeleri, Kuzeykent Muhtarı, futbolcu Tanju Çolak, Kozmik Bilim uzmanı Ahmet Maranki katıldı.

  Kastamonu startında  Taşköprü Belediyesi  10 bin adet sarımsak, Pınarbaşı Belediyesi kara çorba, İhsangazi Belediyesi siyez bulguru pilavı ve KATSO  pastırma ikram etti.

 Yine gazetelerden öğrendiğimize göre  Sinop stanttında Sinop Belediyesi , Kültür ve Turizm  İl Müdürlüğü, Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğü ile seyahat acenteleri yer aldı.

 Gelelim Çankırı’ya ...

 Çankırı’yı  İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün tek başına temsil ettiği fuar açılışına sadece ve sadece Vali Vahdettin Özcan katıldı.

 “Çok temsille katılmak ne sağlar?” diye sorarsanız çok şey getirir. Katılanların ufku açılır, memleket milliyetçiliği damarı kabarır, sorumluluk duygusu ile seçimle  geldiği makama dört elle sarılır.

  “Bu yolla Çankırı  turizmde nereye varır?”  derseniz  “Heybeniz dolu da olsa, bunu pazarlamak ayrı sanat” derim.Bu yazı 5521 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YUKARI