Bugun...


İrfan Hoşafcıoğlu


facebook-paylasGidersen gelirler
Tarih: 27-04-2016 17:46:00 Güncelleme: 27-04-2016 17:46:00


Çankırı Karatekin Üniversitesi Güzel Sanatlar  Fakültesi  Müzik  Bölümü İcra Topluluğu tarafında 100. Yıl Kültür Merkezi’nde verilen “ Destanlaşan Türkülerimiz “ konserinde ,     Yrd. Doç. Dr. Kadir Çayır başta olmak üzere  8 saz sanatçısı ustalıkları ile  12 öğrenci eşsiz yorumları ile geceye renk kattı.

Emek verilerek hazırlandığı belli olan profesyonelce sunumda salon dinleyici  yönünden tatmin edici değildi.  Spor Salonlarında verilmesi gereken güçlü  konser, salonda bir ilkokulun yıl sonu etkinliği kadar dinleyiciyi toplayamadı.

 Bir süre izleyen Vali Yardımcısı  Fatih Yılmaz  dışında  protokolün hiç  ilgi göstermediği  gecede okul yöneticileri ve halktan katılım  yok denecek kadar az olurken üniversite öğrencileri dahi salonu dolduramadı. Konseri Uluyazı Kampüsünde  verselerdi bundan çok dinleyici toplayacaklarına eminim. 

   Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından pop sanatçılarının  verdiği  yıl sonu açık havada konserleri  saymazsak,  toplumumuz bu tip etkinliklere ilgisiz. Bunu  yakın tarihte İl Halk Kütüphanesinin hazırladığı     Ankara  Devlet  Klasik Türk Müziği Korosu  ve  Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu konserlerinde yaşadık. Topluluklar 80 -100 kişiye konser verdi.

Ne acıdır ki, bu konserlere;  Karatekin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile S. İnal Güzel Sanatlar Lisesi  öğrencisi ve öğretmenleri de ilgi göstermedi.

 Bizim gözlemimize göre Üniversite kendisi varsa var,  kendisi yoksa yok!..

 Üniversite farklı kuruluşların  etkinliklerine katılmayınca üniversitenin etkinliği de böyle öksüz kalıyor.  Bu yazı 8737 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YUKARI