Bugun...


İrfan Hoşafcıoğlu


facebook-paylasUmudumuzu kaybetmedik...
Tarih: 24-05-2016 06:45:00 Güncelleme: 24-05-2016 06:45:00


Ak  Parti 2. Olağanüstü Kongresinde  belirlenen  MKYK listesinde  Çankırı  milletvekillerinin  yer bulamaması hayal kırıklığı yaratmasına rağmen umudumuzu koruyoruz.

  Bir önceki listeye göre  20 ismin değişikliğe uğradığı   50 kişiden kurulu MKYK’da,  Çankırı Milletvekilleri M. Emin Akbaşoğlu ve/veya  Hüseyin Filiz  yer almadı. Şimdi gözler yenilenecek Bakanlar Kurulunda.

 Ak Parti’de iki kez üst üste  Çankırı milletvekili seçilen Muhammed Emin Akbaşoğlu ile kendi rekorunu 3. kez milletvekili seçilen Hüseyin Filiz’in kabinede  yer alacağı veya alması gerektiği beklentisi içindeyiz.

 AK Parti Genel Merkezi,    kendilerini kanıtlayan Akbaşoğlu ve Filiz’i 2-3 kez   aday olarak Çankırı’ya gönderdi. Çankırı seçmeni de  Ankara’nın bu kararına saygı gösterip, TBMM’ye milletvekili olarak  gönderdiğine göre  bakanlık  köküne kadar hakkımız.  Bu, Çankırı’nın öz güvenini arttırıp ufkunu açarken, yeni bir ruhla  değişim ve heyecan  yaratacaktır.

 Çankırı’nın kaderi  kabineye sokacağı Çankırı milletvekilinin elinde .  Zira ;   halı altına süpürülen  sorunlara her geçen gün yenileri ekleniyor.

Son 50 yılda marka isimler : Çankırı Senatörü  Gürhan Titrek’in  Ticaret Bakanlığını, milletvekili   Nurettin Ok’un  Bayındırlık ve İskan Bakanlığını, İlker Tuncay’ın  Tarım Orman Köyişleri  Bakanlığını, Nevzat Ayaz’ın Milli Savunma ve   Milli Eğitim Bakanlığını görüp nimetlerinden faydalanan Çankırı 20 yıldır  bakana hasret.Bu yazı 9844 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YUKARI