Bugun...


İrfan Hoşafcıoğlu


facebook-paylasAç- kapa!
Tarih: 30-05-2016 07:36:00 Güncelleme: 30-05-2016 07:36:00


Restore çalışmaları 2012 yılında çevre düzenlemesi ile başlayan, 2013 yılında ibadete kapanan Sultan Süleyman ( Ulu) Camii’de uzun bekleyiş sona ermek üzere.

Ulu cami restorasyon çalışmalarının gecikmesinden rahatsızlık duyarak sık sık gündeme getiren gazete olarak camide yeni yüzü ile namaz kılınmasından memnuniyet duyanların başında geliyoruz.

23 Mayıs Pazartesi günü Vali Vahdettin Özcan ve beraberindekilerin Ulu Camii’deki incelemeleri sonunda yapılan açıklamada,  açılış tarihi hakkında bilgi verilmeyip “restorasyon çalışmaları bitmek üzere” ifadeleri kullanılmasına rağmen,  camide 27 Mayıs cuma günü cuma namazının kılındığını öğrendik. 

Vali ve İl Müftülüğü açılış tarihi hakkında bilgi ver(e)mezken caminin sessiz sedasız bir vakitlik açılmasına anlam veremedik.

 Cami ya açılır, ya açılmaz. Cami; fabrika, araba değil ki,  kapıları sonuna kadar açılıp deneme sürüşü, deneme üretimi gibi bir uygulamaya tabi tutulsun.

 Uzun bekleyişten sonra açılışı beceremiyoruz. Valilik veya İl Müftülüğü Ulu caminin açılış tarihi  hakkında kamuoyuna resmi açıklama yapmak zorunda.

 Ulu cami özelleşti de bizim mi haberimiz olmadı! Bu yazı 7976 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YUKARI