Işığımız karardı
Reklam
Reklam
  • Reklam
İrfan Hoşafcıoğlu

İrfan Hoşafcıoğlu

Işığımız karardı

03 Nisan 2017 - 07:47

Gazetemiz köşe yazarı, emekli öğretmen Fikri Demirok hocamızı sonsuzluğa uğurlamanın tarifsiz üzüntüsü içindeyiz.

            Bizlere daima yol gösteren, sohbetlerinde hep iyilik, güzellik, inanç, şevkat ve yaşama sevinci aşılayan,  yazıları ile gazetemize hayat veren önderimizi zamansız kaybederken,  Çankırı’da önemli bir değerini kaybetti.

            Kalbi sadece, ama sadece devletin varlığı, milletin birliği, bayrağın sonsuza kadar dalgalanması, inancı ve hepsinden önemlisi Çankırı için atan Fikri Demirok’u anlatmak, kelimelere sığdırmak zor.  Derler ya; “Anlatılmaz yaşanır” Fikri Hoca işte öyle biriydi.  Geç tanımama rağmen erken kaybetmenin acısı inanın kor gibi.  Kendisinin engin bilgisinden, tecrübelerinden daha çok öğrenecek,  birlikte yürütecek projelerimiz vardı.

              Çankırı’nın tarihi, kültürü, gelenekleri, folkloru, siyaset ve ekonomisinin dünü,  bu günü ve en önemlisi yarınına ait tükenmez hayalleri O’ndan sorulurdu.  Okuyan, hep okuyan, araştıran, O bir ayaklı kütüphaneydi.

              Para ile pulla işi olmayan, kendisini Çankırı’ya, insanlığa faydalı olmaya adayan Fikri Demirok, son dönemde hasta yatağında dahi Çankırı’yı düşünüp fikirlerini yazıya dökmesi ile hafızamızda yeri doldurulmayacak iz bıraktı.

              Karıncayı incitmekten çekinen, birliği, berberliği üstün tutan, küçüğüne sevgi dolu, büyüğüne saygıda kusur etmeyen Fikri Demirok, ağır hastalığına rağmen bir gün bile şikâyet etmeden “vakit tamam” dedi ve bizleri yetim bıraktı.

             Allah rahmet eylesin...

Bu yazı 14159 defa okunmuştur .

Son Yazılar