Şehir yetmez, büyük şehir
Reklam
Reklam
  • Reklam
İrfan Hoşafcıoğlu

İrfan Hoşafcıoğlu

Şehir yetmez, büyük şehir

10 Nisan 2017 - 18:33

Milletvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu gazetemizi ziyaretinde Çankırı’ya kurulması düşünülen 500 yataklı, 5 yıldızlı, bölgeye hitap edecek şehir hastanesi müjdesi verdi.

 Heyecanlandıran Akbaşoğlu açıktan söylemese de, bunun 16 Nisan Anayasa Referandumunda Çankırı’nın şampiyon olması durumunda eli güçlenecek Çankırı ile daha kolay olacağını ima etti.

 Çankırı Devlet Hastanesi talebe cevap veremez, talebin kabına sığmayıp taştığı günleri yaşıyor. Hastaneye gelişinizde sizi çarpık araç parkı karşılıyor.  Parklarda ikinci sıraların oluştuğu, manevra yapmanın mümkün olmadığı araç denizinde yer bulursanız şanslısınız.

Hastaneye girdiğinizde bu defa muayene olmak için sıra bekleyen insan seli ile karşılaşıyorsunuz.  Daha baştan insanı ürküten bu tablolar hastayı ümitsizliğe sevk ediyor.

 Yoğunluk karşısında,  yetersiz kalan (69 uzman doktor)     ne yapsın, hangi birine baksın? Bazen farklı branşta hiç doktor bulamadığı için eli boş dönen vatandaş ne yapsın?   Derdine derman için geldiği hastaneden içi rahat, güvenle çıkabiliyor mu?

 Yataklı servise girmeden manzara bu...

 Çankırı’ya kurulacak hastane o kadar büyük olmalı ki, şehir değil büyük şehir hastanesi olmalı, marka olmalı.   Örnek verecek olursak, bir süre önce il olan Kırıkkale gibi...

 

Bu yazı 13700 defa okunmuştur .

Son Yazılar