DOĞRUYOL
Çankırı Beşiktaşlılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ahmet Ersoy, Beşiktaş JK Hukuk Kurulu Üyesi olarak görevlendirildi.
Çankırı Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Oğuzhan Akbaba, konu ile ilgili yapmış olduğu yazılı basın açıklamasında; “Yönetim Kurulu üyemiz Av. Ahmet Ersoy’un kulübümüz Hukuk Kurulu Üyesi olarak görev alması bizleri son derece mutlu etmiştir. Kulübümüzde önemli görev alan Av. Ahmet Ersoy’un hem derneğimizi hem de Çankırı’mızı en iyi şekilde temsil edeceği, yaptığı çalışmalarla Çankırı’mızın adını dile getirecek olması bizleri son derece onurlandıracaktır. Dernek olarak her zaman dile getirdiğimiz ‘Anadolu Beşiktaş’ın kalbidir’ söyleminin bu görevlendirme ile önemini bir kez daha anlamış olduk. Çankırı’nın önemli hukuk bürolarından Eylül Hukuk Bürosunda görev yapan derneğimiz yönetim kurulu üyesi Av. Ahmet Ersoy’a almış olduğu bu görevde başarılar dileriz. Kazanan Çankırı’mız olmuştur.” İfadesini kullandı.
HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ
Av. Ahmet Ersoy “Başkanımız Sayın Hasan Arat'ın dediği gibi. ‘Beşiktaş'ın kimseye borcu yoktur, herkesin Beşiktaş'a borcu vardır.’ Her Beşiktaşlı gibi ben de o formayı sırtıma geçirerek bu kulübe hizmet etmek hayali kurdum. Bu büyük armaya hizmet hayalimi sporcu olarak olmasa da, Beşiktaş Hukuk Kurulu Üyesi olarak görev yapmak suretiyle yerine getirmek şahsım adına büyük bir mutluluk ve övünç kaynağıdır.
‘Yumruğumuzu vurup, masaları kırıp, olayları halletmemizi tavsiye ediyorlar. Biz kanunlara saygılıyız.’ diyerek adaletin, hukukun önemini vurgulayan efsane Başkanımız Süleyman Seba'nın izinde kulübümüz adına hukukun üstünlüğü için elimden gelen tüm gayreti göstereceğim. Bu vesile ile kendisini tekrar rahmet ve minnetle anıyorum.
Bu amacımı gerçekleştirmemde emeği geçen Kulüp Başkanımız Sayın Hasan Arat'a, Hukuk Kurulu Başkanımız Sayın Av. Altın MİMİR'e ve Dernek Başkanımız Sayın Oğuzhan Akbaba'ya teşekkür ederim.” ifadeleri ile gururunu dile getirdi. (İSAK TEMÜR)