DOĞRUYOL
Çankırı Saray 18 Spor Kulübü, 2023-2024 Sezonu için Türkiye Futbol Federasyonuna Bölgesel Amatör Lige Katılım Formunu vererek BAL’da top koşturmasını resmileştirdi.
2022-2023 Futbol Sezonu sonunda 1074 Çankırıspor’un küme düşmesi ile başlayan süreçte BAL’a hangi takımın katılacağı, Çankırı’nın katılıp/katılmayacağı konuşulur olmuştu.
2022-2023 Sezonu Amatör Küme Şampiyonu, 2023-2024 Sezonunda BAL’a katılma hakkı elde eden Yeşil Korgun Belediyespor ile yapılan karşılıklı görüşmeler neticesinde iş tatlıya bağlanarak 2023-2024 Sezonunda BAL’a Çankırı Saray 18 Spor Kulübü’nün katılması kesinlik kazandı.
Kulüp başkanlığını Metin Kılıç’ın yaptığı takım bir haftadır Ankara’da çalışmalarını sürdürüyor. Takım 2 – 12 Eylül’de Çankırı’da Kamp Eğitim Merkezi’nde kampa girecek. Takım, tarihi ve rakibi daha sonra belli olacak Ziraat Türkiye Kupası için ilk kez sahaya ve taraftarın karşısına çıkacak.
Adresi, Saray Köyü Küme Evleri /Eldivan olan Kulüp, maçlarını Çankırı Atatürk Stadında oynayacak. (MEHMET ATEŞ)