6-12 Mayıs “Karayolları Trafik Haftası” etkinlikleri kapsamında Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü personeli tarafından ilimizin çeşitli okullarında eğitim gören öğrencilere kırmızı düdük, el broşürü ve yapboz hediye edilerek teorik ve uygulamalı karayolu trafik güvenliği eğitimi verildi.
Valilikten yapılan açıklamaya göre; Trafik düzeni ve güvenliğinin arttırılması, karayollarında kurallara uyulması yönündeki farkındalık yaratılması, paydaş kurum ve kuruluşlarının trafik güvenliğine katkılarının sağlanması amacıyla “Karayolları Trafik Güvenliği Günü” ve “Karayolları Trafik Haftası” her yıl kutlanmakta.
Trafik haftası süresince il genelinde başta emniyet kemeri, kask kullanımı, kırmızı ışık ihlali ve yaya geçidi konuları olmak üzere yoğun denetimlerde vatandaşlar bilgilendirildi.