DOĞRUYOL
Çankırı’da faaliyetlerini sürdüren İmaret Eğitim, Kültür, Tanıtım, Yardımlaşma, Dayanışma ve Kalkınma Vakfı (İmaret Vakfı) tarafından burs alan öğrenci ve aileleriyle “1. Aile Yemeği Öğrenci ve Aileleri Buluşması” tertiplendi.
Belediye Sosyal Tesislerde gerçekleştirilen programa İmaret Vakfı Başkanı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, vakıf yöneticileri, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Programda konuşan İmaret Vakfı Başkanı İsmail Hakkı Esen,
“2019 da belediye başkanı olduğumda bu konularda neler yapabiliriz diye düşündük. İlk aklıma gelenlerden bir tanesi buydu. O dönem kendi imkanlarımızla farklı metotlarla yapıyorduk ama bir vakıf kuralım, gençlerimize destek olalım, gelecek nesillerimizin yetişmesinde şehrine ve ülkesine katkı sağlamasında bir nebze de olsa desteğimiz, katkımız olur mu, diye düşündük. Alt yapısını oluşturmak 1,5 -2 yıl sürdü. O süreçte çok kıymetli vakıf yöneticilerine teklifte bulunmuştum. Kabul ettiler. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Bizim yürüdüğümüz yolda siz kıymetli ailelerimizle kol kola girerek vakfın kurulması noktasında hep beraber yol yürüdük. Netice itibariyle de bugün 125 kişilik bir aileyiz. Bunu övünerek söylüyoruz. Bu iyi bir rakam bence… Biz bundan mutluluk duyuyoruz. Bu işleri yapmayı isteyebilirsiniz ama rabbim nasip etmeyince etmez. Şükürler olsun bize bu fırsatı verdi. Hep beraber bir aradayız.Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Onları yetiştiren anne babayla gurur duyuyoruz. Sizleri eğiten öğretmenlerimize gurur duyuyoruz. Ben de sizlerin ilerde katkılarınızın olacağını düşünüyorum. Bu ailemizi daha da güçlendirerek, büyüterek yolumuza devam etmek. Bizim sizden istediğimiz 2 şey var. Biri, derslerinizde başarılı olmak. Gençsiniz eğleneceksiniz, gezeceksiniz ama iyi fakültelerde okuyorsunuz temeliniz var, iyi bir üniversite hayatınızda iyi meslekler edinerek, mezun çok ama bir adım önde olmak çok önemli. Memleketinize vatanınıza hizmet edin.
Bir diğer isteğimiz, inşallah imaret vakfını sürdürebilir hale getirerek, sizler de ilerde iyi yerlere geldikten sonra sizden sonra gelecek öğrencilere katkı sağlamanız. Başka da bir şey istemiyoruz.
Vakıf işi zor iştir. Bu benim insan olarak, bu şehrin evladı olarak, benim borcum olarak hissettim. Meşakkati ne olursa olsun böyle bir vakıf ile sizlere destek olmaya çalıştık.” dedi.
Esen’in konuşmasının ardından vakıf ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Katılımcılara hediye takdimi sonrası program sona erdi. (MEHMET ATEŞ)