DOĞRUYOL
Korgun Belediye BaşkanıHasan Hüseyin Kozan “Göreve geldiğimiz günden itibaren afaki, yapmadığım, gerçek dışı veya bir başkasının yaptığı işi kendim yapmış gibi ne konuştum, ne paylaştım, ne de umut verdim” ifadesi ile hakkındaki asılsız söylentilere cevap verdi.
Daima gerçeklerin yanında olduklarının altını çizen Başkan Kozan, Korgun Organize Sanayi Bölgesi’nin gelişmesi için OSB yönetimi ile birlikte hareket ederek yüzde 40 doluluk oranı olan birinci sanayi bölgesinin 5 yıl içerisinde yüzde 100 doluluk oranına ulaştırıldığını belirtti.
Başkan Kozan, sanayinin gelişmesinde bugüne kadar hiçbir siyasi desteğin alınmadığının altını çizerek “Tamamen yönetim kurulu ile birlikte uyumlu çalışmamızın başarısıdır. Asfalt Plent Tesisi ile ilgili yapılan açıklamalar hem OSB yönetim kurulumuza, hem Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkanı olarak şahsıma hem de Cumhur ittifakına saygısızlık. Tesis kurulduğunda en fazla 5-8 işçi çalışacak olup; Korgun’lu gençlerimiz girecek” ifadelerini kullandı.
Korgun Belediye Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada Asfalt Plent Tesisi’nin kurulma süreci hakkında aydınlatıcı bilgi verildi.
Açıklama şöyle:
“Aralık 2023 içerisinde Çankırı İl Özel İdaresi’nin sorumluluk alanında olan 500’ün üzerinde yerleşim yerinin yol çalışmasında kullanılmak üzere Asfalt Plenti Tesisi’ninyatırım düşüncesinin olduğu bilgisi alınmıştır. Bunun üzerine yatırımın Korgun’a yapılması için kurum yetkilileri ile gerekli temasta bulunulmuş olup Çankırı İl Özel İdaresinin 25 Ocak 2024 tarihli yazısı ile Organize Sanayi Bölgemizde Asfalt Plenti Tesisi kurma yatırım talebi alınmıştır. Organize Sanayi Bölgesi’nin 27 Ocak 2024 tarihli yönetim kurulu toplantısı ile arsa tahsisi yapılmasına karar verildi. Tesisin gerekli asgari yatırım alanın belirlenmesi, kurulacak tesisin ova başta olmak üzere ilçemize bir sorun ve risk teşkil etmemesi düşüncemiz ve kararlılığımızla yer seçim süreci devam etmektedir. Yer seçim süreci sonrasında tesis yapılaşmasına başlanacak olup belirtilen yatırım 50 milyon TL olacaktır. Yatırımın organize sanayi bölgesi, ilçemiz ve şehrimiz için hayırlı olmasını diler, süreç ile ilgili gelişmelerden kamuoyunu haberdar edeceğimizi bildiririz.”(MEHMET ATEŞ)