DOĞRUYOL
15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencileri, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’ne gezi düzenledi.
12. sınıf öğrencilerinin katıldığı geziye, müdür yardımcısı İdris Yorulmaz, öğretmenler Banu Sönmez Vapur ve Meral Çinko rehberlik yaptı.
Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği, Eğitim Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi’ni gezen öğrenciler, yetkililerden fakülteler ve ders içerikleri hakkında bilgi aldı.
Bandırma Vapuru Müzesi’ni de ziyaret eden öğrenciler, üniversite giriş sınavları öncesi düzenlenen gezilerin, kendilerinde motivasyon artırdığını belirtti. (SULTAN KIŞ)