DOĞRUYOL
Ak Parti belediye başkan aday adayı Talip Ünür “Değerli Çankırılı hemşerilerimin makus talihini yıkmak için her işsize iş vereceğiz ki, şehrimizin yaşam kalitesi artsın.” dedi.
Gazetemizi ziyaret eden Ünür, gazetemiz sahibi İrfan Hoşafcıoğlu ile yaptığı sohbette, partisinin aday gösterip 31 Mart’ta halkın teveccühü ile belediye başkanı seçildiği takdirde yapmayı planladığı bazı projeler hakkında ipuçları verdi.
Belediye başkanlık deneyimi olup, belediye kuruluşundan yürütülmesine kadar her adımına yabancı olmadığını vurgulayan Ünür, tek kalemde bu işi bitirip sürdürülebilir işsizliği önleyecek çözüm yolunun belediyeden geçtiğinin altını çizerek, “Değerli hemşerilerim; Belediye nasıl vatandaşının çöpünü alıp, çevre temizliği yapıyorsa, bundan sonra daha kaliteli hizmet için; bina, site ve işyerlerinin; temizlik, çöp, çevre ile ilgili hizmetleri belediyemiz tarafından yapılacak. Bina, site ve iş merkezi yöneticileri ile yapılacak sözleşmeler dahilinde maaş, sosyal güvenlik vb bütün sorumluluk belediyemizde olup takipçisi biz olacağız. Bina, site ve işyeri yöneticileri ile belediyemiz arasında belirlenen aidatlar belediyemiz hesabına yatırılacak, böylece hem işsizimize iş hem de şehrimize kaliteli hizmet gelmiş olacak. Sağlanan kolaylıkla yöneticilerimiz de sorumluluktan kurtulmuş olacak. Bunun yanında yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın temizlik ve bakım hizmetleri belediyemiz tarafından yapılırken, diğer vatandaşlarımız da istedikleri takdirde bu hizmetlerden makul ücret karşılığı yararlanabilecek. Bu hizmetlerimiz içine güvenlik hizmetlerini de katabiliriz. Böylece vatandaşımızın güvenli ve kaliteli hizmet alması sağlanmış olacak.” diye konuştu.
Gazetemiz sahibi İrfan Hoşafcıoğlu, Talip Ünür’e teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi. (İSAK TEMÜR)