21 Temmuz’da Av. Çelik’in istifası, Ak Parti Genel Merkezi’nin Çankırı’da yaptığı temayül yoklaması ardından il başkanlığına adı geçenler ve partililer “Kimin il başkanı?” olacağı yönünde beklemeye koyulmuştu.
Beklenen isim önceki gün açıklandı.
Geçmiş dönemde İl Gençlik Kolları başkanlığını yürüten Erdoğan, dün parti il başkanlığında düzenlenen devir teslim töreninde görevi Av. Çelik’ten aldı.
Erdoğan, önümüzdeki günlerde oluşturacağı yönetim kurulunun genel Merkez tarafından onaylanması ardından çalışmalarına başlayacak.
Çelik’in istifası, Erdoğan’ın atanması sürecinde Ak Parti İl Başkanlığında İl Teşkilat Başkanı Kasım Emre Şan vekil olarak görev aldı.