DOĞRUYOL
Milletvekili Pelin Yılık, Kızılırmak havzasında yaşanan su sorununa çözüm bulmak üzere Kızılırmak Kaymakamı Bilal Çitil ve Belediye Başkanı Erol Şentürk ile DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta’yı ziyaret etti.
Ziyaretin ardından açıklamaya yapan Yılık “Kızılırmak havzasında tarım yapan çiftçilerimizin talebi üzerine sulama suyu konusunda görüşmeler neticesinde Kapulukaya Barajı’ndan Hamzalı-Tımarlı sulama hattına 11 Mayıs günü saat 00:00'da su verilmeye başlanacak” ifadelerini kullandı.
Yılık, Orta Kaymakamı Erkan Minuz, Orta Belediye Başkanı Ömer Bezci ve MHP Orta İlçe Başkanı Ahmet Denizhan ile Spor Toto Başkanı Mehmet Ata Öztürk’ü ziyaret ettiklerini, Orta ve Çankırı’ya yapılacak yatırımlar hakkında verimli görüşme olduğunu vurguladı.(MEHMET ATEŞ)