DOĞRUYOL
Türkiye Kayak Federasyonu tarafından Alp Disiplini Kayak Antrenör Kursları’ndan 2. kademe Alp Disiplini Antrenör Kursu, Ilgaz Kayak Merkezi TKF dağ Tesisleri’nde başladı.
Türkiye genelinde görev yapan ve sporcu yetiştiren kayak antrenörlerinin daha verimli olabilmeleri için TKF tarafından uzman kayak öğretmenlerince eğitime tabii tutuluyor.
Geçtiğimiz hafta 2. kademe antrenör kursuna katılan 40 kayak antrenörünün bir haftalık pratik ve teorik kurslarının tamamlanmasının ardından 26 Şubat - 1 Mart tarihleri arasında 3.kademe kayak antrenörlerinin bir haftalık kursu başladı.
Saat 08.30’da başlayan pist eğitimi devamında kayakçılar teorik eğitim alıyor. (MEHMET ATEŞ)