Dün Kamp Eğitim Merkezi ve Spor Toto Stadında oynanan Final Grubu maçları sonunda rakiplerine üstünlük sağlayan kızlarda Ordu Altınordu Ortaokulu ile Samsun Tevfik İleri Ortaokulu, erkeklerde İstanbul Kartal Milli Eğitim Vakfı Ortaokulu ile Samsun 23 Nisan Ortaokulu Türkiye finalinde Türkiye şampiyonu olmak için yarışacak.
Kızlar ve erkelerde 8’er takımın mücadele verdiği maçların son günü sporcularda günler süren hazırlık, yolculuk ve maçların yorgunluğu kendisini gösterse de kazanma ve yarışma heyecanı üstün gelerek yarı finali tamamladı.
Kızlar Final Grubu müsabakalarının ilkinde Ordu Altınordu Ortaokulu rakibi Şanlıurfa Şehit Mustafa Direkli Ortaokulu’nu 3-1 yenerek gülen taraf oldu.
Kayseri Gazioğlu Ortaokulu’nu 3-0’lı sonuçla geçen Samsun Tevfik İleri Ortaokulu Türkiye finaline gitmeye hak kazandı.
Erkekler Final Grubu Müsabakalarında ilk maç İstanbul Kartal Milli Eğitim Vakfı Ortaokulu ile Ankara TED Ankara Koleji Vakfı Özel Ortaokulu arasında oynandı. İstanbul Kartal Milli Eğitim Vakfı Ortaokulu 1- Ankara TED Ankara Koleji Vakfı Özel Ortaokulu 0.
Final Grubunun son maçında Samsun 23 Nisan Ortaokulu rakibi Ordu Atatürk Ortaokulu’nu 3-0 yenerek final vizesini alan taraf oldu.
Maçlar sonunda Türkiye Şampiyonasına katılacak takımlara madalyaları ile “Başarı Belgeleri” verildi.
Türkiye Şampiyonası 8-12 Haziran tarihleri arasında Kocaeli’de yapılacak.