DOĞRUYOL
İçişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen “Eğitim ve Güvenlik Projesi” kapsamında “Çocukların Eğitim Süreçlerinin Güvenliğine İlişkin Koruyucu ve Önleyici Hizmet Tedbirlerinin Artırılmasına Yönelik İş Birliği Protokolü” bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Vali M. Fırat Taşolar başkanlığında Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya, Vali Yardımcısı İsmail Küreci, Belediye Başkan V. Melih Yaylacı, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, İl Jandarma Komutanı Albay Yusuf Mutlu Genç, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü V. Bilal Erdoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, mahalle muhtarları, okul aile birliği başkanları, il merkezinde faaliyet gösteren eğitim kurumu yöneticileri katıldı.
Vali Taşolar, vali ve öğrenci velisi olarak toplantıda bulunduğunu ifade ederek, okullarda tüm güvenlik önlemlerinin ilgili bir yıl boyunca aralıksız sürdürüleceğini aktardı.
Toplantıda İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri Çankırı genelinde alınan güvenlik önlemleri ve yapılan çalışmalar konusunda sunumda bulundu.
Toplantı sonunda katılım sağlayan okul yöneticilerinin isteklerini dinleyen Vali Taşolar, talepler konusunda gerekli adımların atılacağını söyledi. (MEHMET ATEŞ)