DOĞRUYOL
“Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği" gereğince Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim ve öğretim kurumlarındaki yemekhane, kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı vb. gıda işletmesi çalışanlarına eğitim verildi.
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve il Sağlık Müdürlüğü'nün ortaklaşa; ilgili mevzuat, gıda güvenilirliği ve hijyen konularında verilen eğitim sonunda katılımcılar belge sahibi oldu.
Eğitimde, Okul Kantinleri Özel Hijyen Yönetmeliği kapsamında belirtilen özel hijyen şartları, satışa ve tüketime sunulan gıdaların güvenilirliği ve kontrolüne ilişkin usul ve esaslar hakkında katılımcılar konu uzmanları tarafından aydınlatılırken, Bilim Kurulu kararına uygun olarak, okul kantinlerinde satılması ve satılmaması gereken gıdalar, gıda hijyeni ve gıda israfı konularına da eğitimde yer verildi.
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü personellerinin hazırladığı sunumların ardından sıklıkla karşılaşılan sorunlara ve çalışanların sorularına yer verildi. (SULTAN KIŞ)