DOĞRUYOL
2023-2024 Futbol Sezonu Çankırı U-18 Futbol Liginin açılış maçında çıkan olaylarda can güvenliği nedeniyle misafir takımın ikinci yarıya çıkmaması üzerine hakemler maçı tadil etti.
Olaylar Şabanözü ilçesi M. Ali Şahin Stadında yaşandı.
Şabanözü Belediyespor ile Çankırı Saray 18 Spor arasında oynanan Çankırı U-18 Futbol Liginin açılış maçında ilk yarı bitiş düdüğü ile saha karıştı. Şabanözü taraftarının sahaya inmesi ile olaylar büyüdü. .Emniyet güçlerinin müdahalesi ile olaylar yatıştırılmasına rağmen Çankırı Saray 18 Spor can güvenliğinin olmaması ve darp edilen futbolcularının çokluğu nedeniyle maçın ikinci yarısına çıkmaması üzerine hakemler maçı tadil etti.
Edinilen bilgiye göre Çankırı Saray 18 Spor yönetimi olaylara karıştığı iddia edilen çok sayıda Şabanözü Belediyespor taraftarından davacı olurken, güvenlik güçleri olaylara karışanları gözaltına aldı. (MEHMET ATEŞ)