STK kendi işini yapmalı
  • Reklam
İrfan Hoşafcıoğlu

İrfan Hoşafcıoğlu

STK kendi işini yapmalı

27 Kasım 2017 - 07:54

 İçinde yaşadığımız sosyal hayatta, başta sağlık olmak üzere bazı toplumsal olaylara dikkat çekmek, gündem oluşturmak, hatırlatmak,  farkındalık yaratmak için ulusal ve uluslararası düzeyde günler düzenlenmekte.

 Bu etkinlikleri, ilgili resmi kurum ve STK’ların bazıları düzenledikleri etkinlikle halka duyurmakta, bazıları masa başında basın açıklaması ile geçiştirmekte, bazıları hiç oralı olmamakta.

İlginç olan;    İl Sağlık Müdürlüğü’nün “3-4 Ekim 2017 Dünya Yürüyüş Günü’nü gözlerden uzak (!) Kadın Çayırında memurlarla  kahvaltılı gerçekleştirerek “ben yaptım oldu”  zihniyetini hatırlattıktan sonra,  teğet geçilen etkinlikleri,  o tarakta bezi olmayan  resmi kurum ve STK’ları  atlıyoruz.

  Gelelim konumuza...

25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü ile ilgili olarak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz bir dizi etkinlik düzenledi.

 Billboardlardaki tanıtım, stant açma, toplantılar,  Çarşamba pazarında halkın ilgisini çekmek için gösterdikleri duyarlılıklarından dolayı İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım başta olmak üzere kurumu kutluyoruz.

 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü,  dünya ile aynı gün değil de, bir gün önce yapılan etkinlikle sona erdi.

     Etkinlik, olması gereken 25 Kasım cumartesi günü değil de  , bir gün önceye 24 Kasım gününe, şehir içinde yer kalmamış  gibi şehir dışına( eski 100. Yıl Yetiştirme Yurdu)  neden alındı? Bunu da anlamak güç.

STK’lar,  siyasi parti ve sendika kadın kolları,  kadın yardım dernekleri başta olmak üzere  BARO , öğretmenler, memurlar, Çankırı Karatekin Üniversitesi öğrencileri kendi sorunlarına sahip çıkıp, bu ve benzer  etkinlikleri devlete bırakmamalı  diye düşünüyoruz.

 

Bu yazı 13033 defa okunmuştur .

Son Yazılar