Çankırı Kastamonu’ya teslim
Reklam
Reklam
  • Reklam
İrfan Hoşafcıoğlu

İrfan Hoşafcıoğlu

Çankırı Kastamonu’ya teslim

26 Kasım 2015 - 17:43

 25 Kasım tarihinde Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü salonunda yapılan KUZKA 16. Kalkınma Kurulu Toplantısı gösterdi ki,  Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı ismini Kastamonu Kalkınma Ajansı alarak değiştirmeli.  Merkez Kastamonu’da,   Kalkınma Kurulu Başkanı Kastamonu’dan, projeler Kastamonu odaklı.  Örneğin toplantı sırasında sunucunun Aralık ayında İzmir’de açılacak Travel Turkey Fuarında KUZKA standında kullanılacak tanıtım posta kartlarının Kastamonu tanıtımı üzerinde yoğunlaşması Vali Vahdettin Özcan’ı çileden çıkardı. Vali Özcan,   “ Aynısını Çankırı için de istiyorum” demek zorunda kaldı.

 Toplantı  davetiyelerinin kurul üyelerinin eline  toplantıdan 2 gün önce ulaşması toplantı ciddiyeti ile bağdaşmadı.

  Çankırı, Kastamonu ve Sinop valilerinin kurul toplantısı başlarında salondan ayrılmaları ile salon bir anda boşaldı. Çankırı, Sinop ve Kastamonu’dan işini gücünü bırakıp gelen yaklaşık 100 üye öylece kalakaldı.  Karar merciinin toplantı ruhuna ters düşen bu ayrılışı hiç de şık olmadı.

 Gelelim KUZKA  Kalkınma Kurulu Başkanı seçimine...

  8 yıldır Kalkınma Kurulu Başkanlığını yürüten Kastamonu Ticaret Borsası Başkanı Sedat İşeri,   seçim gündem maddesine geldiğinde önce seçimin açık oylama ile yapılmasını oyladı.  Bir an önce bitsin düşüncesi ile üyeler kabul ettikten sonra kurul  başkanlığının 2017 yılından itibaren sıra ile yapılacağını duyurdu.  Bu kararın kaynağını  göstermeyen İşeri seçimlere geçti. İşeri, başka  aday gösterilmeyince açık oylamada az sayıda üyenin kabul etmesi ile  tek aday olarak başkanlığa yeniden seçilmiş oldu. İşeri üyelere kabul etmeyenler sorusunu sormaya gerek duymadı veya cesaret edemedi.   Üyelerin tepkisini gören İşeri “ koltuk tatlı geldi” esprileri ile işi şakaya vurup geçiştirdi. Hem aday ol hem seçimi yönet. Bu kıyaklık ancak KUZKA’da olur.

 İşte o anda usta bir manevra ile 2 yıl beklemeden Çankırı’nın  başkanlığı kapması işten bile değildi. Tabii ön hazırlık şartı gerekir,  Çankırılılık ruhu ister, biraz da cesaret lazım...

 Nerede?

Bu yazı 6599 defa okunmuştur .

Son Yazılar