Kastamonu’yu, Tosya’yı Çankırı’ya kaptırma (!) korkusu...
  • Reklam
İrfan Hoşafcıoğlu

İrfan Hoşafcıoğlu

Kastamonu’yu, Tosya’yı Çankırı’ya kaptırma (!) korkusu sardı

20 Haziran 2017 - 08:43

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği iftar organizasyonunda bir araya gelen meslek komiteleri üyelerine seslenen Ticaret Borsa’sı Başkanı Sedat İşeri,  Kastamonu’nun her yönü ile Tosya’yı mutlaka kazanması gerektiğini vurguladı.

Kastamonu’nun ekonomisinde Tosya’nın ayrı bir yeri olduğunu, ancak Kastamonu’nun Tosya’yı hala kazanamadığını ifade eden İşeri, bundaki en büyük engelin ulaşımda yaşanan sıkıntıların olduğunun altını çizdi.

    “Yapılan o kadar istişarelere, söylemlere rağmen Tosya’nın yolunu hala yaptıramadık,  o virajlı yollardan vatandaşlarımızı kurtaramadık.  Tosya yolu gerçekten hayati bir konu. Ancak kimse bunun vahametini anlamıyor. Yarın Tosya’yı kaçırır Çankırı’ya bağlatırsak konunun önemini daha iyi kavramış oluruz.  Dolayısıyla bunun üzerinde durmamız gerekiyor.  Tosya’yı kazanmamız gerekiyor “ dedi.

ÇANKIRI’NIN GÜNDEMİ GÜNÜ KURTARMAK

Sayın İşeri’nin endişesini yersiz buluyoruz.

 Çankırı’nın kimsenin bir karış toprağında gözü yok!

 Çankırı’nın gündeminde ne Tosya’yı Çankırı’ya bağlama gibi bir niyet, ne de bunu gerçekleştirecek mecal var.

 Kendi muhalefetini kendisi yaratan iktidar partisi ile üzerine ölü toprağı serpilmiş ana muhalefet partisi ile , “Devlet mi olsun Meral mi olsun?” arayışı içindeki yerel muhalefet ile seçim takvimi yaklaştığından başını kuma sokan STK’lar ile Çankırı’nın işi zor.

Bırakın Tosya’nın Çankırı’ya bağlanmasını tünelin açılması ile biraz daha yaklaşan Çankırı’nın Kastamonu’ya bağlanması gündeme gelirse hiç şaşmayın.

 Örnek mi?

Yerel basın ortada.

Basın İlan Kurumu Şube Müdürlükleri Görev Dağılımında Çankırı Kastamonu’ya bağlandı.

 Zoraki evlilik HAYIRLI OLSUN!..

 İlla haritada bağlı olmak şart değil.

 Kastamonu’ya gizli gizli bağlanıyoruz...

 İçin rahat olsun Sayın İşeri. 

Bu yazı 19583 defa okunmuştur .

Son Yazılar