Bugun...


İrfan Hoşafcıoğlu


facebook-paylasTelefon dolandırıcılığı olur da kredi kartı dolandırıcılığı olmaz mı?
Tarih: 17-02-2016 18:01:00 Güncelleme: 17-02-2016 18:01:00


 Teknoloji geliştikçe dolandırıcılar çağa ayak uydurarak yeni yöntemler geliştirmekten geri kalmıyor.

Siz siz olun, kredi kartı harcamalarınıza ilişkin hesap ekstrası ile hesap cüzdanı kayıtlarını gerekirse günü gününe, sıkı takip edin. İnternet alış verişlerinde dikkatli olun.  Ben yanmaktan son anda kurtuldum, ama sizler benim kadar şanslı olmayabilirsiniz. Benden söylemesi...

Haber yaparken habere konu olduk.

 X bankası hesap ekstrasında inisiyatifim dışında 5 kalemde toplam 1056 lira Y GSM operatörlüğünden harcama yapıldığını görünce ilgili X bankası genel müdürlüğü ile Y operatörlüğü iletişim hizmetleri genel müdürlüğüne durumu faks, telefon ve mail yolu ile bildirerek paramın iadesini istedim.

 İz sürerek yaklaşık bir ay süren yoğun telefon görüşmelerinden sonra Y telefon operatörlüğünden öğrendim ki;  ismi meçhul kişi veya kişiler benim kredi kartımın numaralarını ele geçirdikten sonra,  bir şekilde de borç kayıtlarını ele geçirdiği 5 ayrı kişinin Y GSM telefon operatörlüğüne olan borcunu öder. Sonra oturur telefonun başına,  bu kişileri tek tek arayarak telefon borcunu yanlışlıkla kendisinin ödediğini, mağdur olduğunu, bu paranın kendisine ödenmesini ister. 5 Kurbandan  biri bu oyuna gelse de diğerleri gelmez.

  Dolandırıcılık  Y GSM telefon operatörlüğü tarafından ortaya çıkarıldıktan sonra   ilgili X bankası haksız şekilde  hesabımdan çekilen parayı ilgili  5 kişinin hesabından keserek  ödedi.Bu yazı 7420 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YUKARI