Bugun...


İrfan Hoşafcıoğlu


facebook-paylasYa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olmasaydı!..
Tarih: 01-12-2015 08:27:00 Güncelleme: 01-12-2015 08:27:00


Çankırı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde ‘Kadına Şiddete Hayır!’ etkinliği düzenledi. 

 Bir kamu kurumunun alışılmışın dışında kadına şiddeti sahiplendiğine ilk kez şahit oldum. İyi de yaptı. Ellerine sağlık.

Başka şehirlerde STK’ların öncülük ettiği kadına; fiziki, psikolojik,  sosyal , ekonomik ve  cinsel  şiddete Çankırı’da sadece  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü karşı duruş sergiledi. Etkinlikte   İl Müdürü  Hasan Tahsin Yıldırım basın açıklamasının ardından  kadınlar siyah balonlar bırakarak, “kadına şiddete hayır!” yazılı  panoya boyalı elleri ile bastı.

    Gözler,  başta seçim yorgunu ve sarhoşu  Cumhuriyet  Halk Partisi, Ak Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ile  sendikaların kadın kolları ile  BARO‘dan bir  basın açıklaması olsun bekledi.  Olmayan Kadın Platformu, Kent Konseyi  Kadın Komisyonunu vb saymıyorum.

 STK ve siyasi partilerin bu suskunluğu Çankırı’da kadına şiddetin olmadığı anlamına gelmez.   Gizlenmeye çalışılsa da  Çankırı’da kadına şiddet var ve bunun son bulması yukarıda sayılan STK ve siyasi partiler başta olma üzere  herkese, hepimize  düşer.

 İyi ki varsın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü...Bu yazı 5717 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YUKARI